MSC Euribia
Nazwa MSC Euribia nawiązuje do starożytnej bogini Eurybii, która – według mitologii – potrafiła ujarzmić wiatry, pogodę i gwiazdy, aby panować nad morzami. Symbolika ta doskonale odzwierciedla wizję statku stworzonego z myślą o przyszłości, wyposażonego w najnowocześniejsze, zrównoważone technologie mające chronić i zachować delikatny ekosystem morski.
MSC Euribia jest jednostką napędzaną skroplonym gazem ziemnym LNG – jednym z najczystszych dostępnych dziś paliw żeglugowych. Kadłub statku pokryto specjalną, innowacyjną farbą, która ogranicza rozwój organizmów morskich i tym samym zmniejsza opór podczas żeglugi, wpływając na niższe zużycie energii. Na pokładzie zastosowano także zaawansowany system oczyszczania ścieków, spełniający najwyższe światowe standardy ochrony środowiska.
| SPECYFIKACJA STATKU | |
|---|---|
| Rok budowy: | 2023 |
| Długość: | 331 m |
| Szerokość: | 43 m |
| Tonaż: | 183500 t |
| Szybkość: | 22 węzły |
| Pokłady pasażerskie: | 14 |
| Pasażerowie (total): | 6327 |
| Załoga: | 1711 |
| Bandera: | Malta |
| Napięcie: | 110/220 V |
| Waluta: | Euro |
KABINY NA STATKU
Poznaj możliwości zakwaterowania
Zdjęcia przedstawiają typowe rozmieszczenie kabin. Rozmiary, układ i umeblowanie mogą się nieznacznie różnić w ramach tej samej kategorii. Nie są to wszystkie kategorie kabin, a tylko przykładowe.
Przejdź do treści









